14.5.2017

 

המלצה חמה!

 

כשהתחלנו את תכנון הבית היה לנו ברור שאנחנו "מסודרים" מכיוון שאני מהנדס בניין העובד בתחום הבניה.

 

כשסיימנו את התכנון הראשוני, שלחנו את התכניות לאלי הראל על מנת שיעבור עליהן ויעיר את הערותיו (פה אני חייב לציין כי אלי מוכר לכל מהנדס מתוקף היותו אוטוריטה מקצועית בתחום הבניה).

 

מספר ימים לאחר מכן נפגשנו עם אלי לצורך סיכום ומסקנות.

 

כבר מהרגע הראשון ניתן היה לראות שאלי לא "סתם זרק מבט בתכניות", אלי הכיר כל מילימטר בתכנית! המקצועיות הרבה, הירידה לפרטים הכי קטנים והראיה קדימה- המלאה בחוכמה וניסיון גרמו לנו להבין את חשיבות הייעוץ ולראות את התהליך באור חדש (שלא לדבר על כמות הכסף ועוגמת הנפש שנחסכו).

 

כמובן שיצאנו מהפגישה בידיים מלאות מסקנות ולקחים.

 

אלי המשיך וליווה אותנו בכל דילמה ובכל שאלה שעלתה לנו ובכך גם נוסף לרווח שלנו התחושה שיש לנו "אבא" לבנייה ובתהליך מורכב כבניית בית הדבר אינו מה בכך.

 

אם נוסיף לכל זה את התנהלותו הנעימה והסבלנית של אלי יחד עם ההסברים המעמיקים שגרמו לדברים המסובכים ביותר להראות כל כך פשוטים ומובנים לכל אחד ללא קשר להבנתו המוקדמת בבניה, ניתן לסכם ולומר כי כעת, בתום התהליך, ההחלטה להתייעץ עם אלי- היתה ההחלטה הטובה ביותר שקיבלנו.

 

רוני וינון מרבל. 

בית רימון

גליל תחתון 

 

 

 

 

17.5.2016

 

שלום אלי,

בשלב הסקיצות ולפני סגירת הסקיצה הסופית, אשתי ואני חיפשנו עין נוספת, מקצועית, שתתן לנו חוות דעת על הסקיצה והתכנון, על מנת שנהיה שקטים שלא ביצענו טעויות קריטיות, שבדיעבד יהיה קשה, אם לא בלתי אפשרי, לתקן אותן.

הגענו אליך דרך חיפוש באינטרנט, והתרשמנו מהמאמרים שלך ומהידע הרב שיש לך, מהדרך המאוד ברורה בה אתה מציג את הדברים ומנתח את האפשרויות ומיד הבנו שאתה הכתובת שלנו.

התהליך מולך היה מאוד מהיר, מהשלב בו העברנו לך את הסקיצה לעיון ועד לקבלת ההערות.

אנו מוכרחים להודות, שלאחר כל המידע שקראנו, וההתייעצויות שלנו, הן עם קרובי משפחה והן עם גורמים אחרים, כולל מתחום הבניה, לא חשבנו בתכנון שיש לך מה לחדש לנו, אך עדיין חיפשנו את השקט והאישור של איש מקצוע מהשורה הראשונה, שהתכנון שלנו טוב.

ההערות שקיבלנו ממך היו  חשובות מאוד, ואלמלא הן, יתכן שהיו לנו "הפתעות כספיות" בהמשך הבניה והעלות הכספית לשיפור, לאחר חתימת חוזה עם קבלן, היתה מאוד יקרה.

בסופו של דבר, אנו מאוד מאוד מרוצים שפנינו אליך, העלות הכספית בטלה בשישים לעומת השינויים והתוספות מולם היינו עומדים, כך שמצד אחד חסכנו המון כסף ומצד שני שידרגנו את התכנון שלנו.

בנוסף אנו מוכרחים לציין את ההרגשה שיש לנו בלב, כששמענו אותך נותן לנו את ההערות. פשוט הרגשנו הרגשה חמה בלב, שהינה יש פה מישהו שבאמת קשוב לנו וממש חושב בשבילנו הכי טוב שאפשר.

מודים לך מקרב לך,

צופנת ומאיר שלומי

מושב ישעי

 

 

יוני, 2015

לאלי היקר!

אין מילים בפינו להודות לך על הליווי הצמוד והמקצועי, על ההמלצות היקרות מפז, ועל הסבלנות אין קץ להסביר להדיוטות כמונו... הניסיון, המקצועיות והפתרונות היצירתיים שלך - חסכו לנו הרבה זמן וכסף, ובעיקר אפשרו לנו לצאת ברוגע ובביטחון להרפתקה של בניית ביתנו. ממליצים ומאחלים לכל משפחה שבונה - ליווי חשוב ומקצועי שכזה! תודה רבה! נדב ונעמה פרידמן (אורנית)

 

 

 

אין מילים לתאר את העזרה וההכוונה שלך בתהליך בניית ביתנו. גילינו אוזן קשבת, מקצועיות ללא פשרות וגישה חיובית ויצירתית

אלי גרם לי להבין את הדברים בצורה ברורה. אלי מקצועי מאוד, הסביר בסבלנות את כל מה שלא הבנו. אחרי שישבתי עם אלי, הבנתי שלבנייה צריך לא רק אדריכל וקונסטרוקטור. הייעוץ הזה חסך לי המון כסף ושדרג לי את הבית. חובה לכל אחד שבונה בית ואינו מבין בבנייה. נ. ו-א. כהן, כפר הרא"ה

 

 

לאלי היקר!

אלי מקצועי מאוד, יורד לפרטים ושואל את כל השאלות שלא קבלו מענה בתכניות. אלי עזר לנו להבין ו"לסגור" את התכניות כמו שצריך, כדי להכין את התכניות והמפרטים למכרז.
מומלץ בחום. דבורה לוי, נוף איילון

 

 

 

 

x
הרשמה לניוזלטר

לקבלת מאמרים שבועיים בנושא תכנון הבנייה, מלאו הפרטים והמאמר וחומר נוסף בנושא בנייה יגיעו ישירות לאי-מייל שלכם.
*ניתן לצאת מהרשימה בכל עת